O firmieWybór między marmurem a granitemCiekawostkiRodzaje granitupark maszynowy, cięcie granituZadaj pytanieKontakt

PARK MASZYNOWY

NASZA FIRMA GRAN-POL WYPOSAŻONA JEST W NIŻEJ PRZEDSTAWIONY PARK MASZYNOWY:

 

Obróbka kamienia i granitu - garść informacji.

 

Piła jednosuportowa (Promasz)
cięcie granitu na gotowe elementy
cięcie granitu na gotowe elementy

Piła formatowa jest maszyną o konstrukcji belkowej przeznaczoną do cięcia płyt kamiennych na określony wymiar. Ruchem ustawczym wymiaru cięcia jest przejazd belki (całej maszyny) po ułożonych na fundamentach , a ruchem roboczym-przejazd wózka z wrzecionem piły po prowadnicach belki.
Jest ona wyposażona w stół z blatem obrotowym blokowanym stopni.
Stół obrotowy blokowany, co 90 stopni pozwala na szybkie i bez dodatkowego ustawienia docięcie materiału pod katem prostym.
Wychył suwaka piły do 45 stopni umożliwia cięcie pod kątem w całym zakresie wysokości dysku.


Po ustawieniu szerokości cięcia i wysokości opadu piły, maszyna sama przetnie kamień do końca, wyjedzie z materiału, podniesie się w górne skrajne położenie

   

Automat szlifierski  (Promasz)
polerowanie płyt granitowych
polerowanie płyt granitowych

Maszyna jednogłowicowa przeznaczona do szlifowania i polerowania płyt kamiennych.
Wrzeciono z głowicą polerską napędzane jest silnikiem elektrycznym w zależności od rodzaju zastosowanej głowicy, docisk głowicy do płyty jest wywierany poprzez siłowniki hydrauliczne.
Sterowanie szlifierko-polerką odbywa się z szafy sterowniczej zamontowanej przy maszynie, która umożliwia zaprogramowanie automatycznego cyklu pracy jak i przełączenie jej w tryb ręcznego sterowania.

Po wykonaniu określonej ilości cykli wrzeciono z głowicą unosi się automatycznie ponad obrabiana płytę i wyłącza się. Operator po sprawdzeniu jakości powierzchni wymienia segmenty na wyższa frakcje i po ponownym uruchomieniu szlifierko-polerki może wykonywać inną pracę.

   

Duża piła do cięcia bloków (Monstal)
cięcie bloków granitowych o dowolnych wymiarach
cięcie bloków granitowych o dowolnych wymiarach


Piła ta służy do dzielenia bloków kamiennych na płyty o określonej grubości.
Ruchem roboczym w pile naszej konstrukcji jest przejazd dysku tnącego w materiale. Wózek z blokiem przesuwa się o grubość odcinanej płyty. ,co ulatwia mam otrzymanie dowolnej szerokośći płyty.
Stół, na którym mocowany jest materiał porusza się po torowisku napędzany przez motoreduktor, wykonując ruchy ustawcze. Długość torowiska pozwala na wyjechanie stołem spod piły umożliwiając swobodne załadowanie i ustawienie bloka. Zastosowanie programatora cięć wielokrotnych pozwala na dokładne ustawienie grubości odcinanej płyty oraz ich ilości.

 

Na terenie firmy GRAN-POL również posiadamy:

  • wózki widłowe firmy Toyota
    wózek widłowy
  • boczkarkę do profili
  • ładowarkę  oraz  inne  maszyny, które  ułatwiają  nam  pracę  z kamieniem

 

Maszyny te  ułatwiają  nam  pracę  z kamieniem tak aby od początku do końca obróbka kamienia była wykonana jak najlepiej. Największy nacisk kładziemy na staranność  i dokładność wykonywanej pracy.

LINKI