O firmieWybór między marmurem a granitemCiekawostkiRodzaje granitupark maszynowy, cięcie granituZadaj pytanieKontakt

CIEKAWOSTKI  I  PORADY

1. Czym  można  wyczyścić zacieki na nagrobku z granitu?

Najprościej i najskuteczniej wełną stalową. 100% skuteczności.

2. Jaki klej można używać do sklejania  metalu z kamieniem?

Wszystkie kleje  EPOXYDOWE !!! tzw. KONSTRUKCYJNE.

3. Czy można na zewnątrz położyć schody granitowe?

Tak, jak najbardziej - jest to chyba najtrwalszy materiał znajdujący się na rynku, lecz musi on spełniać odpowiednie warunki. a mianowicie: przede wszystkim musi to być granit. Najwłaściwszy byłby piaskowany, płomieniowany lub groszkowany. Jeżeli jednak klient życzy sobie polerowany proponujemy wypłomieniowanie lub wyfrezowanie pasków antypoślizgowych co będzie gwarancją większego bezpieczeństwa w przypadku deszczu lub śniegu.

4. Pomiar parapetów z kamienia naturalnego?

Przy pomiarze parapetów zewnętrznych należy wziąć pod uwagę ich długość oraz szerokość, uwzględniając że parapet powinien wystawać poza obrys elewacji co najmniej 3 cm, w celu zapobiegania ściekaniu wody na elewacje  budynku. Należy też założyć iż parapet granitowy   zewnętrzny powinien wejść pod krawędź okna około 2cm.
Podczas mierzenia parapetów zewnętrznych jeżeli budynek nie został jeszcze ocieplony musimy wziąść pod uwagę jego  elewację  czy dojdzie jeszcze jakieś ocieplenie budynku aby parapet nie schował się nam i nie był równy z elewacją budynku co estetycznie i  w praktyce nie miało by   racji bytu    
Parapety wewnętrzne mierzymy  tak jak zewnętrzne uwzględniając jednak przy tym jego funkcję i przeznaczenie, tzn. to czy ma on zakrywać kaloryfer i stanowić swego rodzaju półkę. Tu należy zwrócić uwagę, że powinien on być min 15-16 cm wyżej niż górna krawędź kaloryfera, celem prawidłowej cyrkulacji powietrza.
Natomiast w kuchni parapet można zrobić równo z blatem kuchennym co jest praktyczne  a jednocześnie elegancko wyglądajace.

5. Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę, by kupić odpowiedni klej do kładzenia płytek z kamienia naturalnego? 

Do mocowania okładzin nasiąkliwych z materiałów naturalnych, takich jak marmury, granit, piaskowce, trawertyny, a także ceramika szklana i polerowane gresy, w których podczas szlifowania „otwarto” mikropory, służą specjalne kleje. Są one produkowane  na bazie białego cementu, dzięki temu nie przebarwiają płytki, co mogłoby wystąpić, gdyby zastosowano zwykłe kleje z szarym cementem. Ze względu na ciężar właściwy płytki, są to kleje wysokoplastyczne, ze zmniejszonym spływem z powierzchni ściany, tak aby płytka z kamienia naturalnego, która ma odpowiedni ciężar wagowy nie  zsuneła się po ścianie (nie spadła) tego typu produktem  można polecić  Atlas Plus Biały. Optymalny dobór konsystencji i grubości warstwy eliminuje spływ kleju, co pozwala na rozpoczęcie prac od góry ściany i uniknięcie docinania płytek w tak eksponowanym miejscu.

LINKI