O firmieWybór między marmurem a granitemCiekawostkiRodzaje granitupark maszynowy, cięcie granituZadaj pytanieKontakt

parapety z marmuru
parapety z marmuru
parapety z marmuru

Obejrzyj również instrukcję montażu parapetów wewnętrznych

PARAPETY - Jednym z elementów dekoracyjnych domu są parapety wewnętrzne. Stanowią one wykończenie okna i bardzo często są ważnym dodatkiem, który podkreśla charakter i styl pomieszczenia, .  Bardzo ważnym elementem, gdy wybieramy parapet wewnętrzny  zarówno jak i zewnętrzny jest sposób jego konserwacji, aby posłużył nam przez długi czas i nie stracił swoich walorów estetycznych.

Niestety  jednak zdarza się, że przez swoją nieuwagę zniszczymy parapet, wylewając na niego wino lub kładąc kubek z kawą, albo  używając nieodpowiednich środków do czyszczenia. Jeżeli chodzi o zabrudzenia szkody można w miarę łatwo naprawić, ale gdy zniszczymy parapet wewnętrzny za pomocą środków chemicznych, rysując jego powierzchnię lub przebarwiając, zmiany mogą okazać się nieodwracalne dlatego szlachetne, ponadczasowe, bogate w barwy i użylenia,oraz najtrwalsze  które nadają piękno są parapety z kamieni naturalnych,które zostały stworzone przez samą naturę bo przecież  granit nie stworzył człowiek lecz sam Bóg.

Z łatwością możemy wybrać odpowiedni kolor, pasujący do elewacji. Należy pamiętać, aby parapety zewnętrzne, posiadały - nacięcie wzdłuż parapetu co  zatrzymuje krople deszczu przed wpłynięciem na elewację

Przy wyborze kamienia na parapety wewnętrzne, możemy kierować się jedynie względami estetycznymi. Zarówno granit, marmur,  znakomicie nadają się na parapety wewnętrzne. Dosyć wymagającym materiałem w użytkowaniu są wszystkie marmury białe ,dlatego najlepsze na zewnątrz jak i wewnątrz  są parapety z granitu natomiast marmur często stosowany jest do środka jako parapet wewnętrzny .Tutaj grubość parapetu może zaczynać się już od 2 cm. Obecnie bardzo modne są wykończenia proste i pogrubiane do 5-6 cm. jednak najczęściej stosowana grubość parapetu to 3-3,5 cm. Należy jednak pamiętać, aby w miejscach gdzie można „obijać się” o narożniki parapetów, należy je zaokrąglić.

Kamień naturalny można albo pokochać albo go nie lubić. Dla tych, którzy go pokochają, dostarczy wspaniałych wrażeń estetycznych. Kamień  naturalny  należy  do grona materiałów najbardziej szlachetnych i ekskluzywnych.

Najlepszym i najtrwalszym materiałem który nadaje piękno wykończenia  jest granit.

LINKI