O firmieWybór między marmurem a granitemCiekawostkiRodzaje granitupark maszynowy, cięcie granituZadaj pytanieKontakt

blaty kuchenne
blaty kuchenne
blaty kuchenne

BLATY KUCHENNE - Odpowiedni blat roboczy powinien być wytrzymały, funkcjonalny, a także dobrze się prezentować i komponować z resztą mebli. Szafki i szuflady mogą zdominować Twoją wymarzoną kuchnie wizualnie, ale to blaty będą zbierać ciosy codziennej aktywności.Blaty kuchenne produkowane są z wielu materiałów. Najbardziej popularne to blaty    z kamienia naturalnego ,które są najbardziej wytrwałe na codzienność  ich użytkowania nieważne, czy mowa tu o gotowaniu, pieczeniu ciast, przyrządzaniu posiłków w ciągu dnia, czy odrabianiu lekcji, to blat będzie miejscem, na którym będą odbywały się te wszystkie czynności.
Blaty z kamienia naturalnego, głównie z granitu, stały się  popularne. Wnoszą do kuchni powiew elegancji, wyglądają ekskluzywnie i efektownie.

Dwa najpopularniejsze materiały to granit i marmur. Co do tego pierwszego  czyli granitu nie ma wątpliwości. Do kuchni nadaje się idealnie. Odporny na uderzenia, wodę, wysokie temperatury i środki chemiczne. Można na nim kroić, odstawiać gorące naczynia, a do wałkowania ciasta nadaje się idealnie. Natomiast marmur jest bardziej podatny na przebarwienia, dlatego należy go zaimpregnować odpowiednimi preparatami i stale o niego dbać. W niewielkim stopniu może również nasiąkać wodą dlatego do kuchni najodpowiedniejsze będą blaty z granitu. Jest to może koszt troszkę większy niż innych blatów  ,ale należy pamiętać, że jesteśmy zdani na to co stworzyła natura. Na szczęście blaty z kamienia naturalnego są odporne na trendy kuchenne i zawsze są na czasie, a końcowy efekt jest wart poniesionych kosztów.

Plusy:

  • nadaje się jako podłoże do prac kuchennych (do krojenia, odstawiania gorących naczyń, wałkowania ciasta)
  • jest bardzo trwały
  • ognioodporny
  • drobne rysy można usunąć poprzez polerowanie

 

LINKI