O firmieWybór między marmurem a granitemCiekawostkiRodzaje granitupark maszynowy, cięcie granituZadaj pytanieKontakt

elewacje z kamienia
elewacje z kamienia
elewacje z marmuru

ELEWACJE

Elewacja jest wizytówką domu. Jej wygląd jest tak samo ważny co wnętrze. Dlatego nic dziwnego, że mieszkańcom, zależy na tym aby była ona trwała i zachowała piękny wygląd przez długie lata.
Oprócz funkcji estetycznych elewacja zewnętrzna powinna ochraniać budynek przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi – przed deszczem, palącym słońcem, śniegiem, mrozem oraz przed działaniem zanieczyszczeń chemicznych.

Obecnie ściany zewnętrzne można wykończyć na wiele sposobów:

ELEWACJE KAMIENNE - mają bogatą gamę kolorów,  oraz dają wiele możliwości obróbki - mogą być np.polerowane, piaskowane, szlifowane itp. Nie wymagają częstej konserwacji.  Elewacja z kamienia naturalnego  optycznie podnosi rangę budynku w stosunku do otaczających obiektów.

ELEWACJA Z PIASKOWCA - bardzo ładnie zdobi budynek i nadaje mu niepowtarzalnego charakteru. Jest to materiał odporny na czynniki atmosferyczne. Piaskowiec posiada właściwości izolacyjne. Dodatkowym atutem tego materiału jest szeroka gama barw, która sprawi, że budynek nabierze wyjątkowego charakteru;
Choć dla komfortu życia w domu jednorodzinnym najważniejsza jest trwałość konstrukcji i funkcjonalność wnętrz, warto też poświęcić uwagę elewacjom. W końcu to one decydują o wyglądzie budynku.

LINKI