O firmieWybór między marmurem a granitemCiekawostkiRodzaje granitupark maszynowy, cięcie granituZadaj pytanieKontakt

nagrobki pojedy??cze
nagrobki pojedy??cze
nagrobki pojedy??cze

NAGROBKI POJEDYŃCZE

Firma GRAN-POL  jest bezpośrednim producentem materiału granitowego poprzez sprowadzanie bloków przecinanie ich i polerowanie a  pózniej  tworzenie z nich nagrobków które upamiętniają miejsce spoczynku Państwa  najbliższych.
Przy ich tworzeniu zawsze mamy na uwadze indywidualizm formy i najwyższą  jakość  wykonania.
Nagrobki pojedyncze stosowane są na grobach ziemnych pojedynczych lub przy pochówkach ziemnych głębinowych (trumna na trumnie). Pochówek ziemny to taki, kiedy truma lub trumny umieszczone są bezpośrednio w ziemi i ziemią przysypane.

Nagrobek kamienny montowany jest na wcześniej przygotowanym stałym fundamencie betonowym mogą być one wykonywane w dowolnych rozmiarach i stylach.

Nie bez znaczenia jest również styl architektury cmentarnej dominujący w regionie.  Nagrobki montowane w Polsce najczęściej mają ścianki wysokości ok.25cm, długość nagrobka 190-200cm u podstawy, natomiast szerokości są następujące:

  • nagrobki "pojedyncze" (trumny chowane w ziemii w jednej kolumnie, jedna nad drugą)  - szerokość u podstawy 80-100cm
  • nagrobki "podwójne" (trumny chowane w ziemii w dwóch kolumnach) - szerokość u podstawy od 110 do 200cm 

W naszych warunkach klimatycznych nagrobki wykonuje się najczęściej z granitów ponieważ jest to kamień najbardziej trwały.(grubości 5 ewentualnie 6 cm,boki i okładki mogą być wykonane z cieńszych płyt np.3 cm.)

Bogata oferta granitów pozwala wybrać odpowiedni kolor lub kombinację kolorów. Dodatkowo nagrobek można przyozdobić elementami kamiennymi, rzeźbieniami lub metalowymi akcesoriami. 

nagrobki pojedyńcze

LINKI